PATRIOT IV - jak to funguje

Jak funguje systém PATRIOT IV
Schéma ukazuje, jak funguje systém PATRIOT IV

Samotný systém je poměrně jednoduchý - obsahuje minimum prostředků (ty jsou samostatně dostatečně zabezpečené), kde by mohl nastat nějaký problém, což přispívá k bezpečnosti celého systému. Jednotka Patriot nainstalovaná ve vozidle přijímá GPS signál o poloze. Tato a další data (stavy hlídaných vstupů a pod.) ukládá do své paměti a ve stanovený interval zaznamenaná data odešle po GPRS síti na centrální server. GPRS je dostupné všude, kde je pokrytí GSM signálem. Odposlech dat GPRS sítě je natolik obtížný, že je téměř nerealizovatelný. Na serveru se data zpracují a uloží do databáze, která je pravidelně zálohována.


Data zpracovaná na serveru můžete prohlížet a dále s nimi pracovat pomocí libovolného počítače připojeného na internet. Na počítač nejsou kladeny žádné speciální nároky - webový prohlížeč je dostupný na všech počítačích, uváděná minimální rychlost je v současné době běžná rychlost internetu a zaručuje rychlé plynulé načítání map. Nemusíte tedy instalovat žádný speciální software. Vlastní přenos dat mezi serverem a počítačem je zabezpečen šifrovaným přenosem dat. Do Knihy jízd se může přihlásit pouze oprávněný uživatel pomocí svých přístupových údajů (jméno, heslo). Samozřejmě, pokud máte dostatečná práva, můžete data v aplikaci dále upravovat pomocí jednoduchého intuitivního systému správy, přidávání popisů, doplňokých informací, úprava jízd a export dat je tak velice snadná. Také můžete vytvářet další uživatelské účty pro další pracovníky vaší firmy nebo i pro své vážené zákazníky, kteří často využívají vaše spediční služby.


Měsíční paušál je orientačně 270Kč/vozidlo (provoz SIM karty, Kniha jízd, úložiště dat) a záleží na několika faktorech užívání a volbě operátora. S optimální volbou Vám rádi pomůžeme. Předplatné Knihy jízd lze zaplatit na 6 či 12 měsíců dopředu. V ceně modulu je započítána cena modulu, jeho programování "na míru" a mapové podklady. Instalace modulu do vozidla se provádí v autorizovaných servisech ve vašem okolí, případně výjezdem techniků v případě hromadné objednávky pro vyšší počet vozidel. Montáž není součástí ceny modulu.

Ceny jsou orientační, pro upřesnění ceny nás kontaktujte.